Jak urządzić korytarz w naszym domu / mieszkaniu? Część II

W drugiej części artykułu poświęconemu urządzaniem korytarzy w naszym domu czy mieszkaniu, zastanowimy się nad kolejnymi wskazówkami zdolnymi urządzić to małe przestrzenie w naszym domu. Nie wdając się w zawiłe szczegóły kolejną rzeczą jaką możemy wam polecić jest wazon, koszyk lub nawet kwiaty posadzone np. na wcześniej zakupionej komodzie. To bardzo ładne elementy dekoracyjne, które pozwolą zachować odpowiedni i stonowany styl.korytarz

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie lustra – wspomnieliśmy o tym w pierwszej części artykułu – około naszych drzwi. Obok niego znaleźć się może stojak na parasole – stojaki są naprawdę różne, dlatego z całą pewnością znajdziemy coś dla siebie. Dobrym elementem zdaje się także być półeczka na buty – w najróżniejszych formach od pionu do poziomu. W przypadku, gdy w naszym korytarzu znajduje się grzejnik, a nie do końca nam się to podoba, można skutecznie go zakryć.

W jaki sposób? Odpowiednia zabudowa grzejnika powinna załatwić sprawę, jednak zaleca się by tego rodzaju pracę wykonali ludzie znający się na rzeczy – czytaj eksperci w swej dziedzinie.  Kolejnym rozwiązaniem może być połączenie ognistej pomarańczy z czernią i bielą – takiemu zestawowi ciężko odmówić designerskiego podejścia do sprawy. Korytarz może więc być wzorowany na nowoczesnych formach mieszkania – np. mały stoliczek, które nie musi tylko ładnie wyglądać, ale może być także funkcyjny.

Zastosowanie dodatkowej i płaskiej szuflady pozwala na przechowywanie wielu niezbędnych rzeczy, a sam blat jest funkcyjny jeżeli chodzi o dekorację – czasami można też ustawić przy nim dwa krzesła. Bardzo nowoczesne staje się także oświetlenie sufitowe przy jednoczesnym zastosowaniu czarnej i połyskującej podłogi – dobrze jest do tego zastosować obraz w paski. Ławeczka na srebrnych nogach dopełni stylu całej powierzchni korytarzowej. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie odpowiedniego regału na książki. Dobrze by było, gdyby był on wbudowany w ścianę – był wewnętrzny – oraz znajdował się całej jednej stronie ściany- fajny efekt, ale kto trzyma w domu tyle książek?

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *