Biura projektowe oferują kompleksową obsługę w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Na ich usługi decyduje się coraz więcej Polaków, zarówno przy zakupie wymarzonego mieszkania, jak i przy urządzaniu hotelu, restauracji czy sklepu. Czy powierzenie opracowania koncepcji i stworzenia projektu wnętrza jest jednak warte swojej ceny? A może lepiej zrobić to samodzielnie?\n\n

Najnowsze trendy i klasyczne wzory

\n\n

Biura projektowe są w stanie stworzyć dla swoich klientów różnorodne wnętrza. To zarówno te wykorzystujące najnowsze trendy, jak i hołdujące klasycznym, ponadczasowym wzorem. Projektant jest w stanie stworzyć projekt wykorzystujący wszystkie walory nieruchomości i przy tym również odpowiadający indywidualnym wymaganiom swoich klientów.

\n\n

Oczywiście, zawsze zachodzi tutaj niebezpieczeństwo nieporozumienia na linii zleceniodawca – projektant. Dlatego projektowanie wnętrz rozłożone są na kilka następujących po sobie etapów. Na początku projektant przygotowuje koncepcję, która oddawana jest do zatwierdzenia przez klienta. Również w procesie projektowym pomocne są wizualizacje, na podstawie których można zobaczyć, jak wnętrza będą prezentowały się po zakończeniu prac. Dzięki temu można w porę wprowadzić zmiany w projekcie, żeby dostosować go do swoich potrzeb.

\n\n

Funkcjonalność to podstawa

\n\n

Wnętrza są nie tylko do oglądania, ale również do używania. Dlatego funkcjonalność jest bardzo ważnym czynnikiem przy projektowaniu przestrzeni. Odpowiednio rozmieszczone szafy i półki, projektowane na zamówienie meble, praktycznie rozmieszczone sprzęty w kuchni i łazience, łatwe dojście do każdego zakątka – to kluczowe kwestie.

\n\n

Krakowskie biuro projektowe MonoStudio specjalizuje się w szczególności w projektowaniu wnętrz nowoczesnych, funkcjonalnych i eleganckich dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Na jego stronie internetowej pod adresem www.monostudio.pl można zapoznać się z projektami, które optymalnie wykorzystują przestrzeń i wyglądają przy tym oryginalnie.

\n\n

Jak widać, funkcjonalność jak najbardziej może iść w parze z estetyką. Często jedna trudno samodzielnie uzyskać najlepsze efekty, nie mając doświadczenia w projektowaniu wnętrz. Dlatego w takich przypadkach wsparcie studia projektowego jest nieocenione.

\n\n

Dobre studio projektowe to podstawa

\n\n

Jeżeli zamierza się skorzystać z usług projektowych, warto przedtem poświęcić nieco czasu na znalezienie takiego, które będzie w stanie wcielić w życie wszystkie pomysły. Dużo informacji zawierają strony internetowe studiów projektowych. To na nich można znaleźć nie tylko wykaz usług, ale również portfolio czy referencje, aby przekonać się, czy jest ono warte uwagi.

\n\n

Warto zwrócić uwagę na ceny. Oczywiście, koszty są jednym z największych minusów korzystania z usług biura projektowego. Za przygotowanie projektu trzeba liczyć od 30 do około 80 złotych za metr kwadratowy zależnie od charakteru wnętrza. Przykładowo za zaprojektowanie wnętrza kawalerki mającej 30 metrów kwadratowych trzeba będzie zapłacić od 1500 do przeszło 2000 złotych.

\n\n

Zatem w większości przypadków współpraca z biurem projektowym jest opłacalnym rozwiązaniem – dotyczy to w szczególności tych osób, które nie mają pomysłu na aranżację wnętrza domu, mieszkania czy przestrzeni komercyjnych. Projektant będzie mógł wtedy stworzyć idealne wnętrze indywidualnie odpowiadające potrzebom zleceniodawcy.

(Visited 11 times, 1 visits today)