W pierwszej części artykułu omówiliśmy kilka krótkich rad, które mogą być przydatne w początkowej fazie aranżacji mebli. Artykuł jest na tyle chłonnym tematem, że postanowiliśmy podzielić go na dwie części, tworząc dla was więcej rad, które z pewnością wykorzystanie przy tworzeniu własne i niepowtarzalnego wnętrza. Uwzględniając wszystkie poprzednie rady możemy przejść do kolejny. Jedną z nich jest prawidłowe ustawianie mebli. W jaki sposób możemy tego dokonać? Najlepszym rozwiązaniem okaże się ustawienie mebli w wybranej kolejności. Na samym początku warto ustawić największe meble, takie jak sofa w pokoju gościnnym czy łóżko w sypialni.

\n\n

66

\n\n

Pamiętajmy jednak, by większość tych mebli została ustawiona przodem w kierunku punktu ogniskowego – nie zapominajmy o tym!. Kolejną rada może być ustawianie mebli w sposób symetryczny lub asymetryczny. Sposób ten jednak przydaje się głównie w pomieszczeniach służbowych, gdzie króluje symetryczne ustawianie mebli. Dobrze jest rozważyć kierunek, w którym będą przemieszczać się ludzie – gdzie jest przelot z jednych drzwi do drugich. Warto to rozważyć, gdyż nie umiejętne rozstawienie mebli może być nie tylko nieestetyczne ale także doprowadzać do furii osoby przemieszczające się do drzwi. Jeżeli jest to w twojej mocy, unikaj ustawiania tam mebli o największym gabarycie.

\n\n

Generalnie starajmy się ustawiać meble w taki sposób, aby drogi przejściowe były w miarę puste – strefa siedząca może być na końcu, a nie w środku. Innym rozwiązaniem jest utworzenie dwóch mały stref z miejscami siedzącymi zamiast jednej dużej. Warto postarać się także o uzyskanie dobrego kontrastu łącząc ze sobą proste i zakrzywione linie. Jak tego dokonać? Przykładem mogą być meble nowoczesne, posiadające prosty styl i odwzorowanie. W pokoju dziennym warto by było do nich dopasować okrągły stół. W przypadku mebli masywnych połącz je z czymś lekkim i delikatnym. Ostatni ważnym aspektem może być odległość. Zrób więc tak, by każdy miał swobodny dostęp do siedzenia, a wstając z niego nie zawadzał o stolik do kawy.

(Visited 20 times, 1 visits today)