Głośniki przenośne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się wysokiej jakości muzyką zawsze i wszędzie – także w podróży. Ich niewątpliwą zaletą są niewielkie rozmiary – głośniki można przenosić w torebce lub plecaku. Bez wątpienia to przydatny gadżet, który warto mieć, zwłaszcza że nie kosztuje dużo. Jakie głośniki przenośne kupić? W dokonaniu właściwego wyboru pomoże ranking najchętniej kupowanych produktów.

Zakup głośników przenośnych – kryteria wyboru, parametry:

• Rodzaj głośników

W sprzedaży dostępne są małe, lekkie głośniki przenośne oraz mobilne głośniki, które odznaczają się słusznymi rozmiarami. Decydując się na najmniejszą wersję głośników, warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. W rankingu najchętniej kupowanych głośników przenośnych https://www.bomi.pl/ranking-glosnikow-przenosnych-top-10-najlepszych-modeli/ dominują głośniki, które są wodoodporne i pyłoodporne. Głośniki duże, choć można je przenosić, ważą sporo i muszą być transportowane samochodem.

• Komunikacja

Najpopularniejsze głośniki można połączyć z urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth lub NFC. Najlepiej sprawdzają się te, które działają za pomocą WiFi, gdyż pozwalają na korzystanie z Internetu. Można do nich podłączyć smartfon, tablet, połączyć się z komputerem.

• Pasmo działania, moc, poziom zniekształceń (THD)

Pasmo działania opisuje zakres częstotliwości przenoszonych dźwięków. Pasmo przenoszenia w popularnych dobrych głośnikach zaczyna się już od 80-150 Hz.

Moc głośników odpowiada za ich głośność. Wysokiej jakości głośniki mają moc 20W, standardowe, niedrogie zaledwie 10W.

Poziom zakłóceń (THD) powinien plasować się na możliwie niskim poziomie. Jak pokazuje ranking, klienci najchętniej wybierają głośniki, w których poziom zakłóceń nie przekracza 1%.

(Visited 96 times, 1 visits today)