Zabieg HIFU to innowacyjna metoda odmładzania, która polega na zastosowaniu ultradźwięków o dużym zasięgu. Wyróżnia się głębokim działaniem bez powodowania powierzchniowych uszkodzeń naskórka. Dzięki temu, że ultradźwięki docierają do wewnętrznych warstw skóry, są w stanie zainicjować szereg procesów naprawczych, które prowadzą do odmłodzenia i poprawy napięcia skóry. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg HIFU na twarz, nazywany też liftingiem bez skalpela.

HIFU na twarz – co to za zabieg?

HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound, które oznaczają skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. Zabieg ten nazywany jest często liftingiem bez skalpela, ponieważ pozwala na ujędrnienie skóry i poprawę jej napięcia bez przerywania ciągłości naskórka. Ultradźwięki zastosowane podczas liftingu HIFU na twarzy powodują ruch oraz tarcie komórek w tkankach, czego efektem jest podgrzanie trzech warstw: skóry właściwej, tkanki podskórnej i powięzi mięśniowej. W zabiegach na twarz wykorzystuje się głowice o działaniu do głębokości 4,5 mm, co pozwala na pobudzenie skóry do procesów naprawczych i wyraźne odmłodzenie wizerunku.

Na czym polega zabieg HIFU?

HIFU na twarz stosuje się po wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Kolejnym krokiem jest dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry pacjenta oraz określenie miejsc, które zostaną poddane działaniu ultradźwięków. Następnie lekarz nakłada na skórę specjalny żel i przesuwa głowicą w odpowiednich miejscach. Podczas zabiegu specjalista może zmieniać końcówkę urządzenia w zależności od leczonego obszaru – w okolicach oczu użyje tej o płytszym działaniu, a na czole czy w pobliżu podbródka – o głębszym.

Podczas zabiegu HIFU na twarz, jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Krakowie, następuje podgrzanie wewnętrznych warstw skóry, co prowadzi do wywołania kontrolowanych mikrouszkodzeń. Tkanka pod wpływem takiej stymulacji rozpoczyna intensywne procesy regeneracyjne, polegające na skróceniu rozciągniętych włókien kolagenowych i pobudzeniu wytwarzania nowego kolagenu – białka, które zapewnia skórze właściwą strukturę.

Po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które powinno zniknąć samoistnie po kilku godzinach. Rezultaty w postaci liftingu twarzy pojawiają się stopniowo w ciągu kilku tygodni po zastosowaniu technologii HIFU – skóra potrzebuje czasu, aby zrealizować zapoczątkowane procesy odbudowy.

Zalety liftingu ultradźwiękowego

  • Widoczny efekt poprawy napięcia skóry bez ingerencji chirurgicznej. Po zastosowaniu HIFU na twarz zmniejsza się wiotkość skóry, zmarszczki zostają zredukowane, a owal twarzy staje się bardziej regularny.
  • Lifting ultradźwiękowy umożliwia redukcję również takich niedoskonałości, jak: rozszerzone pory, blizny czy przebarwienia.
  • HIFU na twarz nie narusza ciągłości naskórka, dzięki czemu nie jest potrzebna rekonwalescencja. Pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków.
  • Lifting HIFU w większości przypadków jest zabiegiem jednorazowym. Już po jednej sesji można uzyskać optymalne efekty, które będą utrzymywać się przez wiele miesięcy.
  • Zabieg HIFU można stosować jako element terapii łączonej z innymi procedurami z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki terapii skojarzonej można uzyskać jeszcze lepsze i trwalsze rezultaty.

Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się od ekspertów z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/  (Visited 32 times, 1 visits today)