Sypialnia to miejsce, które ma sprzyjać zdrowemu snu oraz wypoczynkowi. Bardzo ważnym elementem jest pościel – musi być wygodna, miła w dotyku, powinna również dobrze odprowadzać wilgoć. Na co zwracać uwagę, wybierając pościel do sypialni?

 

Odpowiedni rozmiar oraz materiał

Pościel musi być dopasowana do rozmiarów łóżka. Obecnie wybór jest duży, dostępny jest komplet pościeli 140×200, 160×200, 180×200, 200×200 itp. Jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonana jest pościel, to warto dopasować ją do swoich potrzeb, dużą rolę odgrywa również pora roku. Komplet pościeli 140×200 satynowej będzie dobrym rozwiązaniem w cieplejsze miesiące na przykład wiosną oraz latem. Pościel satynowa 140×200 jest chłodniejsza od bawełnianej, charakteryzuje się delikatnym połyskiem, co dodaje jej elegancji, prezentuje się bardzo efektownie. Dobrze sprawdza się również pościel bawełna satynowa 140×200, która jest nieco cieplejsza od satyny jedwabnej. Z jednej strony pościel bawełna satynowa 140×200 jest chłodna, oczywiście nie oznacza to, że w ogóle nie grzeje, dobrze odprowadza również wilgoć.

Jeżeli szukamy cieplejszej pościeli, warto wziąć pod uwagę pościel wykonaną z flaneli, ona jest miła w dotyku, odporna, nie kurczy się w praniu. Dobrze sprawdza się również kora – jest niedroga, nie gniecie się, ale niektórym może przeszkadzać to, że jest nieco szorstka.

Jaki kolor pościeli?

Obecnie wybór pościeli jest bardzo duży, można wybierać spośród różnych wzorów, dostępne są modele komplety pościeli 3D. Mimo to, nie warto decydować się na pościel bardzo wzorzystą, która ma jaskrawe kolory, gdyż może rozpraszać, sprawiać, że nie będziemy mogli wypocząć. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale kolor pościeli to bardzo ważna kwestia. Najlepiej decydować się na wybór takiej w stonowanych barwach, które będą sprzyjać odpoczynkowi, relaksowi. Dobrze sprawdzą się beże, szarości, biel itp.

Bez względu na to, czy jest to pościel satynowa 140×200, bawełniana czy flanelowa, trzeba sprawdzić jej jakość oraz wybrać odpowiedni kolor. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to od odpowiednio dobranej pościeli zależy komfort snu, ale co ważniejsze może stanowić również bardzo ciekawą dekorację pomieszczenia. Pamiętajmy, aby pościel wymieniać regularnie, najlepiej raz w tygodniu, tak samo prześcieradło.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.bellastoria.pl/posciel-satynowa-140×200

(Visited 59 times, 1 visits today)