Na rynku konsol od lat rywalizują dwie firmy – Sony ze swoją flagową konsolą Playstation 4 oraz Microsoft z modelem Xbox One. Rywalizacja ta to nie tylko wysokie nakłady na reklamę, ale przede wszystkim ciągłe i nieustające modyfikacje produkowanego sprzętu. A wszystko po to, aby przyciągnąć do siebie tą wielką masę graczy na świecie, która rokrocznie, szczególnie w okresie przedświątecznym staje przed dylematem „Jaką konsolę kupić?”.

I choć pozornie oba urządzenia przynajmniej zewnętrznie bardzo się różnią, to okazuje się że ich budowa wewnętrzna oraz parametry techniczne są podobne – co ułatwia życie projektantom i producentom gier na obie super konsole.
Poniżej małe porównanie Sony PS4 i Xbox One. Pełne porównanie obu konsoli możecie przeczytać na stronie naszego sklepu internetowego www.techsat24.pl

Czy kupić konsolę XBOX One?

Xbox One to obecnie najpoważniejszy konkurent na rynku dla Sony. Niektórzy są zdania, że ta konsola jest lepsza od PlayStation 4 i w wielu aspektach mają oni rację.
najmocniejszym jego atutem jest nowy, udoskonalony jeszcze pad bezprzewodowy. Choć już poprzednik uchodził za ikonę ergonomii i wygody to producent i tak zdecydował się na jego poprawę. Nowy kontroler Xbox One jest bardziej zaokrąglony, dobrze się trzyma się go w dłoniach, a specjalna powłoka nie pozwala palcom przyklejać się do urządzenia.

Kolejnym ciekawym aspektem jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań graficznych, gdzie postawiono na szybkość pamięci RAM. Xbox One jest urządzeniem bardzo szybkim i jak mało co nadaje się do najnowszych produkcji typu GTA V czy FIFA18.

Czy kupić konsolę Sony PlayStation 4?

Z konsolą Xbox One rywalizować może już tylko Sony PS4. Dlaczego PS4? Ponieważ gwarantuje znakomite wrażenia z rozgrywki, a do tego umożliwia oglądanie filmów na DVD czy Blue-Ray. Jak sam producent twierdzi konsola ta została zaprojektowana przez graczy i dla graczy więc w tym aspekcie jest wprost niesamowita.

Brak tu praktycznie zupełnie dodatkowych, tak zbędnych graczom funkcji multimedialnych, a wszystko rozpoczynając od znakomitej jakości obrazu poprzez wielokanałowy dźwięk w systemie Digital Dolby skoncentrowane jest na komforcie i tworzeniu uczucia bezwzględnego zadowolenia wśród graczy. Konsola Sony PS 4 to zdaniem wielu potwór graficzny i tak jest w istocie. Sony postawiło na to, aby gry wczytywały się szybko i aby użytkownik miał możliwość natychmiastowych aktualizacji oprogramowania korzystając ze swojej sieci WiFi / LAN.

Która konsola będzie lepsza na prezent?

Obydwie konsole są doskonałe i zakupimy je w podobnych cenach. Jeśli chcemy się cieszyć niesamowitą mnogością funkcji medialnych i rozgrywek grupowych w środowisku Xbox Live grafiką, warto wybrać XboX One, a jeśli jakością gier i szybkością pracy urządzenia – Sony PlayStation 4.

Materiał przygotował Sklep internetowy z konsolami https://techsat24.pl

(Visited 35 times, 1 visits today)