Minimalizm to obecnie niezwykle popularny trend – pragniemy mieszkać w minimalistycznych pomieszczeniach, otaczać się jak najmniejszą ilością zbędnych produktów. Minimalizm może zapanować również w naszym ogrodzie. Jakie meble i dodatki wybrać, aby stworzyć tam wyjątkowy klimat? Poniżej kilka podpowiedzi!

Postaw na nowoczesne i trwałe meble

Kluczem do aranżacji tarasu czy ogrodu są zawsze odpowiednie meble. Znajdziemy je w różnorodnych sklepach, jednak zdecydowanie najlepszym pomysłem jest skorzystanie z ofert topowych producentów. Nie musimy również mieć zmysłu do urządzania – producenci podsuwają nam gotowe rozwiązania i aranżacje, które możemy przenieść bezpośrednio do naszego ogrodu. To spore ułatwienie, szczególnie że pod aranżacjami znajdziemy konkretne meble.

Nowoczesny ogród może zaaranżować przy pomocy mebli technorattanowych. Są one wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Ze względu na zastosowany materiał syntetyczny meble nie odkształcają się oraz nie blakną pod wpływem silnych promieni słonecznych. Meble technorattanowe zgrupowane są w licznych kolekcjach. Jedne z nich są świetnym odwzorowaniem klasycznych mebli rattanowych, inne to wariacje na temat nowoczesnego designu. Wszystkie je łączą dwie cechy: są bardzo odporne na uszkodzenia oraz zapewniają wysoki komfort użytkownikom.
Urozmaiceniem ogrodu czy tarasu może być również grill. Zainteresowanie grillami gazowymi jest tak duże, że stanowią one obecnie produkty najchętniej kupowane w tej kategorii.

Osłoń taras przed słońcem!

Dodatkowym pomysłem, który warto wykorzystać w naszym ogrodzie, jest parasol ogrodowy. Nowoczesne parasole oferowane przez producentów zachwycają wysoką estetyką oraz wykonaniem. Zastosowane materiały wysokiej jakości są odporne na wiatr czy wilgoć, a baldachimy z tworzywa poliestrowego nie blakną nawet pod wpływem silnego promieniowania słonecznego. 

(Visited 23 times, 1 visits today)