Cieszymy się z tak dużego powodzenia tematem, dlatego postanowiliśmy napisać jeszcze trzecią część artykułu, który pomoże nam dobrać odpowiedni program do aranżacji wnętrze – z założenia mają być wszystkie darmowe. Ostatnią już aplikacją, którą chcielibyśmy wam zaprezentować jest Ikea Home Planner. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej tego producenta mebli – tylko dla klientów. Nie trzeba go instalować w komputerze, gdyż do jego działania potrzeba jedynie stałego podłączenia z internetem oraz przeglądarki internetowej.

\n\n

Aplikacja nadaje się jedynie do planowania przestrzeni naszego biura, kuchni czy sypialni. Warto przyznać, że jest to jeden z najłatwiejszych programów na rynku – sterowanie jest naprawdę intuicyjne. Przenoszenie przedmiotów odbywa się za pomocą metody przeciągnij i upuść – możemy nimi dowolnie obracać, a program sam dopasuje je do ściany. Projekt możemy tworzyć zarówno w trybie 2D jak i 3D. Przygotowany w ten sposób projekt możemy zapisać na serwerze IKEA, a w chwili potrzeby możemy do niego powrócić. Atrakcją może być szczegółowa lista cen produktów oraz możliwość wydrukowania projektu wraz z listą zakupów.

\n\n

Jeżeli nie jesteś specjalistą od aranżacji warto skorzystać z gotowych projektów na których możesz się po prostu wzorować – każdy z nich możemy dopasować do wielkości naszego pomieszczenia. Opisywane aplikacje są darmowymi odpowiednikami płatnych programów, które w zasadzie nie są nam potrzebne. Wszystkie prezentowane programy doskonale spełniają swoją rolę i każdy z nich sprawdzi się przy projektowaniu wnętrze. Różnica może być odczuwalna w łatwości obsługi danej aplikacji. Przed dokonaniem wyboru warto uwzględnić jeszcze kilka małych wskazówek. Pierwszą z nich jest brak instalacji oprogramowania na komputerze. Jest to niewątpliwą zaletą, choć przy słabym sprzęcie może to już nie być tak przyjemne doznanie. Warto więc to uwzględnić wybierając odpowiedni program. Drugą jest wirtualizacja pomieszczenia, dzięki czemu uzyskujemy to co mamy w pokoju, dlatego łatwiej jest przesunąć szafę w aplikacji, niż przesuwać ją w pokoju.

(Visited 38 times, 1 visits today)