Imitacja cegły w salonie wygląda ciekawie i bardzo intrygująco, dlatego też warto bliżej jej się przyjrzeć. Nowoczesne płytki z cegły są trwałym materiałem budowlanym, który charakteryzuje się doskonałą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i ogień. Nie można zapominać także i o tym, że lica cegły doskonale izoluje, wycisza, jest ciepła i nawet po wielu latach użytkowania nie blaknie.

Cegła w stylowym salonie

Ceglane ściany w salonie zdobywają coraz większe grono zadowolonych użytkowników i nie ma się co temu dziwić, ponieważ oryginalne płytki z cegły są w stanie zamienić zwykły pokój w prawdziwe arcydzieło. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie cegieł na biało łącznie z fugami i zestawienie ich z ciemną (połyskującą) podłogą. Dobrym pomysłem jest także obłożenie płytkami z cegły ścian w głębi wnętrz, dzięki czemu można sprawnie wyrównać proporcje salonu. Lica cegły jest odporna na wnikanie kurzy i brudu, dzięki czemu nie będziemy mieć żądnych większych problemów z utrzymaniem w czystości naszego salonu. Co warte podkreślenia uwagi płytkami z cegły jest zdecydowanie łatwiej wykończyć poszczególne elementy architektury wnętrz. Mowa tutaj nie tylko o powierzchniach płaskich, ale również elementach przestrzennych, takich jak np.: regały, kolumny itp.

Dla kogo są płytki z cegły?

Oryginalne płytki ceglane są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą nadać swojemu wnętrzu rustykalny wygląd. Dzięki swojej niewielkiej wadze i grubości płytki mogą zastąpić pełnowymiarowe cegły (nie zajmując jednocześnie tak wiele przestrzeni). W przeciwieństwie do popularnych płytek klinkierowych, płytki z cegły wyróżniają się o wiele większą porowatością, która skutecznie umożliwia oddychanie ścian. Osoby, które chcą stworzyć zdrowy i ciepły klimat w salonie, powinny skorzystać właśnie z dobrodziejstwa magicznych płytek z cegły. Co warte podkreślenia uwagi ceglane ściany w salonie nie ulegają wpływowi czasu oraz okresowych trendów, które w ostatnim czasie zmieniają się dość często.

Efekty 3D i nie tylko

Bardzo dużym plusem płytek z cegły jest także to, że dzięki nim można zaaranżować oryginalną ścianę z niesamowitymi efektami trójwymiarowymi. Inteligentnie załamując światło można osiągnąć nietuzinkowy efekt, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Lica cegły odpowiednio oświetlona idealnie sprawdzi się przede wszystkim w salonach w stylu skandynawskim. Imitacja cegły jest także doskonałym izolatorem akustycznym, dlatego też warto wykorzystać jej potencjał przede wszystkim we wnętrzach, które wychodzą na ruchliwą ulicę.

(Visited 232 times, 1 visits today)