Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo gotówki, a potrzebujemy odświeżyć wygląd naszego mieszkania, to nie stoimy na przegranej pozycji. Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby nadać wnętrzom nowego stylu, że nie będziemy potrzebowali zbyt dużo gotówki. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście pomalowanie ścian na nowy, ciekawy kolor. Warto wybierać dobrej jakości farby, które pozwalają na zmywanie, dzięki czemu takie ściany będą dłużej piękne i eleganckie. Ważne jest też wygładzenie ścian. Możemy to zrobić za pomocą gipsu, a następnie pomalować całość ścian farbą gruntującą.

Dobrym i stosunkowo tanim rozwiązaniem jest też użycie fototapety lub tapety ściennej. Dzięki różnorodnym kolorom oraz wzorom tapet mamy ogromną dowolność w kreowaniu wnętrza swojego mieszkania lub domu. Nowoczesne tapety znajdziemy praktycznie w każdym sklepie budowlanym. Największą jednak ofertę odkryć można w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży tapet oraz akcesoriów do tapet. Takie sklepy mają w swojej ofercie setki wzorów oraz kolorów.

Decydując się na położenie tapety na ścianie, powinniśmy dokładnie ja wygładzić. Pozwoli to na uzyskanie lepszego efektu, który utrzyma się przez kilka lat bez konieczności poprawek i doklejania odstających kawałków tapety. Zakup i położenie tapety na ścianie nie jest wiele droższy od malowania ściany dobrej jakości farbą. Efekt, jaki uzyskamy, jednak warty jest wydatku i pracy, jaką wykonamy podczas remontu. Przy odpowiednim gospodarowaniu pieniędzmi koszt nie powinien przekroczyć kilkuset złotych za odmalowanie i wytapetowanie średniej wielkości mieszkania.
Źródło Dekowizja fototapety

(Visited 41 times, 1 visits today)