Miasto, które nigdy nie śpi. Nowy Jork to miejsce łączące wiele kultur. Podobnie uwielbiane na całym świecie wnętrza inspirowane stylem nowojorskim są niejednoznaczne i jednocześnie szalenie szykowne. Poznajcie tajniki stylu nowojorskiego i sprawdźcie, jak można go wprowadzić do własnych czterech ścian.

Nowojorski eklektyzm we wnętrzach

To, co zachwyca w Nowym Jorku to tętniące energią połączenie luksusu ze stylem loftowym. Z jednej strony mamy apartamenty nowojorskich elit na Manhattanie, w których dominuje pełne przepychu i komfortu mid century dopełnione współczesną sztuką. W opozycji z kolei znajdują się brooklyńskie lofty, zamieszkane w większości przez artystów i wolnych duchów ceniących niekonwencjonalny styl etno i industrial. Ten eklektyczny mix przekłada się na niejednoznaczność stylu nowojorskiego. Chcąc jednak osiągnąć spójne wnętrze, warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, którymi kieruje się styl nowojorczyków. Bazą wnętrz są neutralne barwy w postaci bieli, szarości i beżów, które są na tyle ponadczasowe i eleganckie, że idealnie nadają się na kolor ścian. Nawet po dodaniu barwnych dodatków całość prezentuje się nienachalnie i stylowo. Pozostaje wprowadzenie tego inspirującego stylu do wnętrz. Gdzie najbardziej sprawdzi się nowojorski eklektyzm? Jest to z pewnością salon, miejsce szczególne w każdym domu i mieszkaniu. To właśnie tutaj przyjmujemy rodzinę, przyjaciół i gości. Coraz częściej salon spełnia kilka funkcji, ponieważ tutaj także odpoczywamy i oddajemy się czytaniu. By cieszyć się dobrze skomponowanym wnętrzem, warto poświęcić więcej czasu na jego aranżację.

Wnętrze w nowojorskim stylu

Styl nowojorski wniesie powiew luksusu do wnętrza, a nowoczesny klimat loftowy doda mu więcej przytulności i artystycznego klimatu. W Strefie Inspiracji marki Gala Collezione oferującej wysokiej jakości sofy, narożniki i fotele, znajdziemy wiele zachwycających aranżacji. Nowojorski styl znajdziemy w jednej z wnętrzarskich inspiracji (https://www.galameble.com/inspiracja/z-nowojorskim-smaczkiem/), której motywem przewodnim stał się właśnie wygląd mieszkań w Nowym Jorku. Króluje tu styl modern industrial w minimalistycznym wydaniu. Wśród barw dominuje szarość zestawiona z akcentami granatu, czerni i bieli. Całość dopełniają akcenty w duchu glamour i modern. Loftowe detale to głównie metal, który występuje w formie nowoczesnej ramy przesuwnych drzwi. Nie bez powodu przeszklone ściany w metalowej ramie coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych wnętrzach. Oddzielają poszczególne części w pomieszczeniu, co sprawdza się zwłaszcza w niedużych mieszkaniach. Jeśli zależy nam na dyskretnym rozwiązaniu, wybierzmy matowe szkło, które skutecznie zamaskuje to, czego nie chcemy pokazywać, a przy tym efektownie się prezentuje. Na takim tle ustawiony fotel Neo marki Gala Collezione w granatowej tapicerce zapewnia maksymalną wygodę podczas lektury ciekawej książki. Z kolei jego nowoczesna forma dobrze komponuje się z industrialnym wyglądem drzwi i reszty wystroju.

Luksusowe dodatki w nowojorskim wydaniu

To, co nadaje wnętrzom ekskluzywności to z pewnością akcenty glamour. Najbardziej charakterystyczne dla stylu nowojorskiego są chromowane akcesoria oraz meble. Mogą to być duże lustra w metalicznej ramie, wysokie konsole i stoliki pomocnicze na ażurowej podstawie, a także dekoracyjne naczynia jak wazony i patery. Pojawia się także symetria i dualizm np. w postaci układania na meblach podwójnych ramek na zdjęcia, czy ustawianie po dwóch stronach tego samego modelu lamp. Wybierając oświetlenie, można postawić na nowoczesne punkty świetlne jak podwieszane halogeny czy bogato zdobione żyrandole zawieszane w części wypoczynkowej i nad stołem, które nie tylko skutecznie wyeksponują wyjątkowe części wnętrza, ale i zbudują przyjemny nastrój.

 

(Visited 153 times, 1 visits today)