Urządzenie pokojów dla naszych dzieci z pewnością nie jest łatwym zadaniem – kto myśli inaczej, z pewnością odkryje sens tych słów na nowo. W przypadku dziewczynki kolory i ogólny wystrój jest raczej oczywisty – księżniczka etc. Jednak chłopiec to bez wątpienia trudniejsza partia, choć i tutaj nie zaliczymy wtopy korzystając z podanych przez nas rad i wskazówek. Dowiemy się więc jak skutecznie, przyzwoicie urządzić pokój chłopca lub chłopców – być może macie dwa szkraby w domu. Pierwszą wskazówką jest podzielenie pokoju chłopca na dwie strefy, przy czym jedna będzie służyć za strefę meblową, a druga za strefę do zabawy.chlopiec

\n\n

Stosując tą metodę w strefie meblowej możemy pomalować ścianę na odcień niebieski i wstawić na całej jej szerokości olbrzymi regał – część półek może być zabudowana. Jeżeli pokój ma dość pokaźny metraż warto zainteresować się także dostawieniem łóżka do regału, jednak łóżko powinno być postawione wzdłuż regału. W ten sposób uzyskamy naprawdę dużo wolnej przestrzeni do zabawy – nasze dziecko oszczędzi na tym parę siniaków, a rodzice nerwów. W przypadku, gdy pokój dla dziecka znajduje się na poddaszu wcale nie musi oznaczać to katastrofy. Większość nas jest zdania, że skosy nie są funkcjonalne i psują cały wystrój wnętrza. Czy tak jest na pewno? Z pewnością nie! Problem ten można rozwiązać wykorzystując szereg sprytnych elementów – np. mebli idealnie dopasowanych do wysokości i kąta sufitu. W tym przypadku nie marnuje się ani jeden centymetr powierzchni w pokoju. Wstawienie olbrzymiej szafy też nie powinno być problemem.

\n\n

Dobrze urządzony pokój będzie z pewnością małym królestwem dla przyszłej gwiazdy sportu, a mianowicie tenisa. Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest zadbać o elementy pokoju, gdyż to one będą świadczyć, że mamy do czynienia z pokojem dla dzieci. Jedną z tak charakterystycznych rzeczy jest łóżko w kształcie samochodu  – dzięki temu nie będzie go trzeba długo namawiać do pójścia spać. Wizerunek samochodu może być naprawdę różny – od wozu strażackiego po wyścigówkę.

(Visited 102 times, 1 visits today)