Urządzając kuchnię, musimy nie tylko wybrać do niej meble, ale także kupić kuchenkę. Do wyboru są kuchenki zasilane energią elektryczną lub gazem. Jaki typ można spotkać najczęściej, gdy kuchnie są urządzone nowocześnie?

Modne kuchnie a wybór kuchenki

Jak już wspomnieliśmy, do wyboru są kuchenki gazowe i elektryczne. W nowoczesnych, modnie urządzonych kuchnie coraz częściej spotkamy kuchenki indukcyjne. Przyjrzyjmy się, jakie są zalety i wady każdego z tych rozwiązań. Kuchenki indukcyjne należą do bardzo bezpiecznych, sprawdzą się więc w kuchniach, gdy w domu są małe dzieci. Kuchenki indukcyjne zasilane są energią elektryczną, ale w porównaniu ze zwykłą kuchenką elektryczną zużywają o wiele mniej prądu. Do tego można na nich ugotować obiad bardzo szybko. Na kuchence indukcyjnej podgrzewane jest tylko dno garnka, można ją bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wadą jest to, że kupując taką kuchenkę należy do niej dokupić również specjalne garnki. Bardzo tanie w eksploatacji są kuchenki gazowe. Warto jednak wiedzieć, że można je podłączyć tylko w kuchni, w której jest sprawna wentylacja. Dla rodzin, które zdecydowały się na kuchnie otwarte zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest kuchenka elektryczna, gdyż na ścinach nie tworzy się tłusty osad.

 

O czym pamiętać urządzając modną kuchnię?

Obecnie kuchnie urządza się wykorzystując przede wszystkim urządzenia wolno stojące. Wszystkie urządzenia kuchenne umieszczane są więc w szafkach, dzięki temu stanowią z nimi integralną całość. Rozwiązaniem wybieranym w tak urządzonych kuchniach jest nie tradycyjna kuchenka, ale płyta grzejna. Podobnie jak kuchenka płyta może być indukcyjna, elektryczna albo gazowa. Pod płytą grzejną najczęściej umieszczany jest piekarnik, chociaż bardzo często jest on umieszczany na przykład pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami.

(Visited 27 times, 1 visits today)