Piękny taras może służyć nam znacznie dłużej niż tylko w czasie upalnego lata. Obecnie producenci dodatków na taras proponują nam nowoczesne rozwiązania, które pozwolą cieszyć się bliskością natury do późne jesieni. Jak to możliwe? Warto poznać nowe technologie i zastosować je na swoich tarasach!

Tarasola nad naszymi głowami

Zabudowa tarasu nie jest trudna – polega przede wszystkim nad wybraniem odpowiedniego zadaszenia na powierzchni naszego tarasu. Współcześnie najlepszym rozwiązaniem są tarasole, w przypadku których nie jest wymagana zgoda budowlana. Tarasole wznoszone są na konstrukcjach aluminiowych malowanych proszkowo – profile dzięki temu są odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Konstrukcja tworzona jest w taki sposób, aby oprzeć się silnym podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h. Dodatkowo warto wiedzieć, że przy minimalnej ilości podpór możliwe jest zadaszenie całego tarasu. Tarasola pozytywnie wpłynie na estetykę tarasu.

Baldachim tarasoli – jak jest zbudowany?

Zadaszenie tarasoli to nic innego jak zdalnie rozkładany baldachim wykonany z materiałów poliestrowych pokrytych często warstwą poliuretanu. Tworzywo, z którego wykonano baldachim odporne jest na wnikanie brudu oraz wilgoci, doskonale chroni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, nie blaknie. Pozwala także na utrzymanie przyjemnej temperatury w swoim cieniu.
Baldachimy rozkładane są automatycznie przy pomocy dedykowanych pilotów. To spore ułatwienie, kiedy chcemy szybko złożyć czy rozłożyć dach. Dodatkowym urozmaiceniem są różnorodne dodatki do tarasoli, takie jak panele boczne. Ich zamontowanie pozwala stworzyć zamkniętą przestrzeń, osłoniętą od wiatru, ale stale pozwalająca na cieszenie się bliskością zieleni.

(Visited 83 times, 1 visits today)