Meble kuchenne zmieniamy rzadko, zazwyczaj nawet po kilkunastu latach albo dopiero w chwili, kiedy zmieniamy dom i mierzymy się z koniecznością ponownego urządzania kuchni. Urządzanie kuchni wymaga więc odpowiedniego rozplanowania i zagospodarowania przestrzeni tak, by była funkcjonalna i mogła nam służyć przez wiele lat.

Pierwszy krok przy urządzaniu kuchni

Najważniejszy jest odpowiedni plan. Kuchnia to pomieszczenie bardzo kłopotliwe przy meblowaniu. Należy więc najpierw rozrysować wszystko na kartce, zaznaczyć przyłącza wodno-kanalizacyjne oraz gniazdka. Dopiero wtedy możliwe jest prawidłowe rozmieszczenie szafek. Na szczęście nie trzeba tego robić samemu – zazwyczaj zrobią to za nas firmy zajmujące się wykonywaniem na zamówienie zabudowy kuchennej, które dobierają meble kuchenne, armaturę i zlewy kuchenne.

Zlewozmywaki – czym kierować się przy ich wyborze

Należy pamiętać, że ze zlewozmywaka będziemy korzystać praktycznie każdego dnia, należy więc wybrać najwygodniejsze dla nas miejsce. Wybór materiału, z którego ma być wykonany zależy od naszych preferencji i potrzeb. Niektóre materiały są bardziej odporne na uszkodzenia, za to bardzo kłopotliwe w czyszczeniu, inne musimy czyścić rzadko, ale cechuje je mniejsza trwałość. Przy wyborze koloru możemy za to kierować się za to tylko zmysłem estetycznym, inaczej rzecz wygląda przy wyborze liczby komór – to, czy zdecydujemy się na jedną czy dwie, zależy od wielkości pomieszczenia, ilości osób w rodzinie i tego, jak często planujemy korzystać ze zlewozmywaka. Jeśli mamy zmywarkę, to z cała pewnością wystarczą zlewozmywaki jednokomorowe.

(Visited 19 times, 1 visits today)