Dostępność kolorów jest naprawdę przeolbrzymia. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że dany kolor może świadczyć o charakterze danego człowieka. Od dawna uważa się także, że kolory mogą być w stanie wprowadzić nas w dany nastrój. Przykładem są spokojne kolory, które wprowadzają nas w stan odprężenia i relaksu oraz bardziej barwne odcienie, które dodają nam energii i motywacji do dalszego działania. Najnowsze badania sugerują, że kolor może świadczyć tego o nastroju danego człowieka – test z kolorowankami. Warto więc mieć podstawową wiedzę na temat koloru jaki użyjemy w naszym domu. Oto one:\n\n

  \n\n

 • Kolor biały oznacza nie tylko powszechną czystość, ale także i niewinność oraz prostotą. Jest także głównym odznaczeniem porządku i przesadnej – czasem obsesyjnej – dbałości o czystość. Czasami jest kojarzony z purytanizmem oraz naiwnością. Przykładem użycia białego koloru jest suknia ślubna lub przystąpienie do pierwszej komunii świętej.
 • \n\n

\n\n

  \n\n

 • Kolor żółty oznacza w pewnym sensie pewność siebie, choć jest to także element czujności umysłu i intelektu. Kolor ten to także siła woli, świadomość własnej wartości oraz chytrość czy upór. Stosowanie tego koloru ma za zadanie pobudzić nas do działania, choć podarowanie komuś żółtych kwiatów może być odebrane jako symbol zarozumiałości.
 • \n\n

 • Kolor pomarańczowy jest naszpikowany optymizmem i energią seksualną. Bez wątpienia oznacza też radość i przyjaźń. Jest to kolor ciepły i przyjemny – pomarańczowe elementy naszego wystroju pomagają nam w poprawie humoru, szczególnie w dni deszczowe. Dodaje niespożytej energii do działania!
 • \n\n

 • Kolor czerwony jest uznawany za wzór odwagi, przetrwania, siły fizycznej czy witalności. Czasami bywa też kojarzony z mniej lubianymi cechami takimi jak złość, chciwość, okrucieństwo czy nawet brutalność. Czerwony jest w gruncie rzeczy kojarzony z różami o tej samej barwie. Są one oznaką namiętności i gorącej miłości – tego koloru kwiatki dajemy więc osobie bliskiej naszemu sercu.
 • \n\n

(Visited 4 times, 1 visits today)