Nie sądziliśmy, że aranżacja ścian zajmie nam tak dużo miejsca w serwisie – jakby nie było, to już trzecia część wspaniałych rad. Miejmy nadzieję, że poprzednie części artykułu przypadły wam do gustu, a nasze rady zostały wykorzystane zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i tych bardziej klasycznych. W ostatniej już części zapunktujemy kolejne znane techniki, które mogą państwo zastosować w aranżacji ściennej. Kolejnym pomysłem wydaje się technika powtarzająca ten sam motyw – można by powiedzieć do znudzenia.

\n\n

Pierwszym krokiem powinna być ustawienie sofy w odpowiednim miejscu, tak by zajmowała ona obszar ściany, który miałabyś ochotę przykryć. Aranżacja ta jest oparta głównie na kształcie prostokąta – najlepiej się w nim prezentuje. Większość ekspertów nawiązuje też do szerokości sofy – jakby nie było jest to prostokąt.  Stosując tego rodzaju technikę nasze pomieszczenie będzie wydawać się uporządkowane i relaksujące. Mamy dla was także dobrą radę.

\n\n

dreaniane-sciany

\n\n

W przypadku, gdy jesteśmy w posiadaniu plakatu, który nam się szczególnie podoba, a nie ma na tyle miejsca by go powiesić, po prostu potnij go na mniejsze części – małe kwadraty, które stworzą całość. Kolejną techniką jest zachowywanie odpowiednich proporcji. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim dużym obszarem aranżacji. Zachowanie odpowiednie proporcji, czyli zależności kształtów pomiędzy motywami, da nam wspaniały efekt ścienny. Ten rodzaj techniki nie jest też aż tak bardzo przytłaczający jak pojedynczy motyw, gdyż prostokąty podzielone są w podobnych proporcjach. Eksperci do spraw aranżacji wnętrz dzielą dany motyw na kilka części.

\n\n

\n\n

Przykładowo góra dzielona jest na pół, a dół na ¾.  Dzieląc w ten sposób panoramiczne fotografie sprawimy, że będą one o wiele bardziej ciekawe i przystępne. Dobrą możliwością jest także używanie prostokątów o pomalowanych w różnych odcieniach danego koloru. To by było na tyle. Jak widzisz aranżacja ścian nie jest wcale prostym zadaniem, a jej dokładność i zastosowanie danej z technik świadczy nie tylko o guście, ale także o charakterze danego domownika.

(Visited 19 times, 1 visits today)