Lustro do domu powinno być gustowną ozdobą wnętrza. Z tego powodu bardzo ważny jest wybór właściwego modelu.

● Być może to zaskakujące, ale odpowiednie lustro potrafi powiększyć wizualnie pomieszczenie.
● W każdym mieszkaniu powinno być co najmniej jedno lustro.
● W innym wypadku każde wyjście z domu wiązałoby się z ogromną niepewnością.

Czynności takie jak nakładanie makijażu bądź też golenie nie mogłyby się odbyć, gdyby nikt nie kupił lustra do domu. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę nie tylko na miejsce instalacji, ale również na rodzaj pomieszczenia i przeznaczenie.

Jak dobrać odpowiednie lustro do konkretnych pomieszczeń?

Lustra potrafią odmienić charakter pokoju, kuchni, łazienki i przedpokoju. Bardzo ważny jest jednak ich rozmiar oraz kształt, Jeżeli chodzi o lustra łazienkowe, ciekawym rozwiązaniem są modele wychodzące nieco poza schemat. Nietuzinkowe kształty i oryginalne ramy wykonane ze szlifowanej, a także lakierowanej proszkowo blachy stalowej oraz materiałów, które imitują drewno, mogą robić niesamowite wrażenie.

Potrzebujesz lustra na określony wymiar? Sprawdź tutaj.

Dla przykładu w jasnej sypialni albo pokoju dziecięcym zdecydowanie sprawdzają się minimalistyczne, białe i drewniane stelaże. Trzeba jednak pamiętać o tym, że lustro do domu na stelażu zabiera sporo przestrzeni. Z tego też powodu na topie są lustra wiszące.

W przedpokoju warto zdecydować się na połączenie estetyki i funkcjonalności. Odpowiednie lustro do przedpokoju może zatem mieć wbudowany wieszak.

Lustra do domu z uwzględnieniem klasyfikacji. Czym się kierować?

Przeznaczenie luster do domu to nie jedyne kryterium, które warto brać pod uwagę, wybierając się na zakupy. Ważne są również aspekty, takie jak:

● rozmiar,
● sposób montażu,
● kształt,
● wykończenie,
● stylistyka oraz
● tworzywo

  1. W lustrach małych zobaczyć można jedynie swoją twarz. Może to być jednak właściwy wybór, lecz jest to kwestia bardzo indywidualna. Z kolei lustra średnie pozwalają zobaczyć sylwetkę mniej więcej od pasa w górę. Istnieją także lustra duże i bardzo duże, które analogicznie pozwalają przejrzeć się w całości albo odbijają całe pomieszczenie.
  2. Podział na sposób montażu to przede wszystkim lustra: wiszące, stojące oraz samoprzylepne. Od tej cechy zależy między innymi, ile zostanie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.
  3. Lustra do domu mogą przybrać praktycznie każdy kształt, co bardzo często jest ciekawym rozwiązaniem w łazience.
  4. Wykończenie za pomocą szlifu prostego albo ukośnego zeszlifowania to bardzo często spotykane warianty.
  5. Istnieją lustra klasyczne, stylizowane, a także nowoczesne i wiele innych rodzajów. Stylistyka co ważne znacząco wpływa na całą aranżację i decyduje o funkcjonalności.
  6. Materiał, z którego wykonane są lustra jest bardzo ważny. Co ciekawe, dopiero w ubiegłym wieku rozpoczęto produkcję luster z płaskiego szkła za pomocą tak zwanej technologii float. Co prawda tworzenie luster ze szkła stało się faktem już w pierwszym wieku naszej ery, jednak minęło sporo czasu, zanim zaczęto produkować idealnie proste lustra, które mają niemal niedostrzegalne zniekształcenia oraz wady optyczne.

Podsumowując, aby dobrać odpowiednie lustro do domu, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów oraz w dużej mierze kierować się własnym gustem. Liczba dostępnych na rynku modeli jest ogromna i każdy znajdzie produkt dla siebie.

(Visited 157 times, 1 visits today)