Przymierzając się do kupna nowego łóżka z pewnością odbijemy się o dziesiątki katalogów topowych producentów meblowych. Oferują oni zazwyczaj łóżka tworzone z płyt meblowych – materiału odpornego na niewielkie zarysowania, lekkiego i względnie taniego. Czy istnieje alternatywa? Okazuje się, że tak – oferują ą producenci specjalizujący się w tworzeniu mebli z litego drewna. Co warto wiedzieć o tym materiale?

Lite drewno – materiał idealny?

Lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków jak sosna czy dąb – w zależności od gatunku możliwe jest otrzymanie szerokiej palety kolorów tworzywa. Drewno jest starannie selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające sęki, skazy, uszkodzenia. Kolejno wysokiej jakości drewno jest transportowane do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Dopiero po tym możliwe jest ich wykorzystanie w pracowniach stolarskich.
Lite drewno odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie – wszystko za sprawą wysokiej gęstości tworzywa. Dodatkowo stolarze mogą pokrywać jego powierzchnię lakierami i bejcami – wszystko po to, aby dodatkowo zabezpieczyć je przed wnikaniem wilgoci.
Jakie meble tworzy się z litego drewna? Przede wszystkim są to piękne łóżka z dodatkowymi komorami na pościel czy zagłówkami. Drewno posłuży także do wykonania szaf, komód. Źródło: notodo.pl.

(Visited 28 times, 1 visits today)