Planujesz zaopatrzyć się w nowe tkaniny obiciowe? Zastanawiasz się gdzie można je kupić? Czy wiesz na jakie szczegóły warto będzie zwrócić uwagę wybierając tkaninę do wykonania obicia? Oto garść konkretów dotyczących materiałów obiciowych i ich dystrybucji!

różne rodzaje tkanin obiciowych - gdzie kupić właściwą?

Gdzie można kupić tkaniny obiciowe?

Materiały tapicerskie i tkaniny do wykonywania obić można kupić w sklepach zajmujących się sprzedażą artykułów tapicerskich oraz meblowych. Szeroka oferta tego typu tkanin dostępna jest także w internecie. Tak więc gdzie kupić tkaniny obiciowe i co wziąć pod uwagę przy zakupie? Jeżeli priorytetem jest wysoka jakość tkaniny najlepiej będzie jednak zobaczyć ją na żywo. Skorzystaj z możliwości zamówienia próbki! Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy ocenie jakości materiału na obicie – o tym poniżej!

gdzie kupić tkaninę obiciową? persempra.com

Wybierając tkaniny obiciowe weź pod uwagę wytrzymałość materiału

Jakość obicia będzie w znacznym stopniu zależała od stopnia wytrzymałości tkaniny, z której zostało ono wykonane. Kwestia ta będzie szczególnie istotna w przypadku wybierania tkaniny do obicia często używanych i wysoko eksploatowanych mebli, takich jak, na przykład, kanapa. Mocna i trwała tkanina obiciowa zwiększy wytrzymałość mebla na zniszczenia, zapobiegnie lub spowolni deformację oraz ułatwi usuwanie plam. Aby upewnić się, że materiał jest wytrzymały dobrze jest kierować się jego typem, grubością oraz splotem. Tkaniny grubsze, o ciasnym splocie będą charakteryzowały się większą wytrzymałością na zniszczenia niż te cieńsze i luźno splecione.

łatwoczyszczące tkaniny obiciowe - nano-stop system PERSEMPRA

Kolor powinien odpowiadać planowanemu wykorzystaniu tkaniny

Kolor tkaniny najlepiej dobrać na podstawie tego jak i gdzie konkretny materiał będzie wykorzystany. W gąszczu kolorów i wzorów dobrze jest kierować się także stylem jaki będzie panował w pomieszczeniu, w którym obicie będzie się znajdowało. Ważnym elementem są także wzory, a konkretnie ich rozmiar. Jeżeli decyzja padnie na wzorzystą tkaninę warto przyjrzeć się rozmiarowi umieszczonego na niej wzoru. Duże i wyraziste wzory nie będą dobrze prezentować się na niewielkich powierzchniach. W przypadku drobnych mebli lepiej sprawdzi się drobniejsze wzornictwo.

włoskie tkaniny obiciowe persempra.com

Weź pod uwagę specyficzne cechy tkaniny

Warto pamiętać, że nowoczesne tkaniny obiciowe będą posiadały specyficzne cechy pozwalające na ich wykorzystanie w bardziej niecodziennych warunkach na przykład w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

(Visited 72 times, 1 visits today)