Styl skandynawski wywodzi się z północy Europy. Jego prekursorem był artysta Carl Larsson. To on zaczął kłaść mocny nacisk na jasne kolory, które miały poniekąd być symbolem życia Szwedów.

Czym wyróżnia się styl skandynawski we wnętrzach?

Jasnością. To w dużej mierze białe wnętrza, jakie cechuje styl minimalistyczny. Kolor jest matowy, gładki, jednak może występować z różnymi domieszkami, w postaci beżu, ecru, szarości. Tego typu zabiegi pozwalają na optyczne powiększenie mieszkania. Styl skandynawski pozwala na to, aby do wnętrz wpuścić ogromną ilość światła dziennego. Dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt braku zasłon, czy też firanek. Wśród materiałów dominujących we wnętrzach skandynawskich można wymienić: bawełnę, len, wełnę, naturalne drewno np. jesion i brzoza.

Oświetlenie w stylu skandynawskim – jakie wybrać?

Funkcjonalne lampy wiszące pod sufitem są jak najbardziej wskazane. Aczkolwiek, jedna taka lampa w każdym pomieszczeniu może nie wystarczyć. W przypadku stylu skandynawskiego, do wyboru są lampy wykonane z materiałów naturalnych, czy też z papieru. W szczególności te ostatnie budzą nie lada zaciekawienie wśród klientów, tworząc modną propozycję nie tylko do domowych wnętrz. Do wyboru są także skandynawskie lampy, jakie wykonane są ze szkła, czy też z metalu.

Materiały, kolory i dodatki w skandynawskich wnętrzach

Jakie jeszcze materiały można wymienić, jakie będą charakterystyczne dla takich wnętrz? Można dodać także szorstkie tkaniny, jutę, czy też wiklinę. Niech nikogo nie zdziwi także kamień, który może zostać pomalowany na jeden z wyżej wymienionych kolorów. Mówiąc o dodatkach, nie można przesadzać z ich ilością. Nie na darmo styl skandynawski kojarzy się z minimalizmem. Dodatki są praktyczne i funkcjonalne, dzięki czemu nadają one takim wnętrzom indywidualizmu. Niezwykle popularne są dodatki DIY, czyli wykonane samodzielne. Można z powodzeniem wykorzystać do tego palety, które mogą być podstawą do wykonania mebli użytkowych do domu, jak również na taras. (Visited 99 times, 1 visits today)