Aranżacja przestrzeni biurowej powinna umiejętnie łączyć estetykę wykonania z ergonomią, dzięki której osiąga się odpowiedni komfort pracy. Nie można zaniedbywać kwestii efektu wizualnego i dopasowania stylistyki do charakteru prowadzonej działalności. Jednak kluczowym elementem jest stworzenie miejsca przyjaznego i dobrze stymulującego kreatywność.

Urządzanie biura z głową

Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń biurowa podnosi jakość pracy. Trudno zaś o pozytywną stymulację w nieciekawym i niefunkcjonalnym otoczeniu. Dlatego tak ważne, aby w aranżacji biura zwrócić szczególną uwagę na stworzenie klimatu motywującego do myślenia i działania oraz dającego komfort psychiczny. Znaczenie ma zarówno zastosowana kolorystyka, jak i meble biurowe. Niektóre elementy są wręcz niezbędne. Trudno sobie wyobrazić biuro bez biurka czy wygodnego krzesła biurowego, ale przecież trzeba jeszcze znaleźć dobry pomysł na lokalizację regału na segregatory czy szafę. W ostatnich latach coraz częściej można zetknąć się niezwykle kreatywnym podejściem do kwestii urządzania biura i tworzenia w jego przestrzeni miejsc odpoczynku i relaksu. Stąd też wykorzystywanie mebli kojarzących się mocniej z salonem niż typowym biurem. Elegancka kanapa, pufy czy wygodne fotele dodają nieco domowej atmosfery i tym samym sprzyjają osiąganiu lepszych wyników w pracy. Całość kompozycji powinna wyróżniać się spójnością, ale również być zgodna z charakterem prowadzonej działalności.

Przeczytaj również: Meble gabinetowe – nowoczesne czy klasyczne meble do gabinetu?

Jak urządzić biuro w stylu odpowiednim do rodzaju biznesu?

Możliwości aranżacyjnych jest wiele, jednak wybór mebli biurowych oraz stylu urządzenia musi jakoś korelować ze specyfiką konkretnej branży i harmonizować z identyfikacją wizualną firmy. Klasyczny minimalizm doskonale się sprawdzi w biurze rachunkowym. Z kolei wnętrza kancelarii prawnej można ozdobić luksusowymi meblami stylizowanymi na antyczne, aby podkreślić powagę i prestiż miejsca. Taka stylistyka wyglądałaby natomiast dość dziwnie w nowoczesnej i dynamicznej agencji reklamowej. W tym przypadku najlepszym wyborem wydaje się styl loftowy.

W każdym razie odpowiednie dopasowanie wystroju biura do rodzaju prowadzonej działalności skutecznie buduje wizerunek wiarygodności.

Przemyślane urządzanie biura

Biuro jest miejscem, w którym spędza się wiele godzin w tygodniu, więc warto zadbać o jego atrakcyjną i komfortową w użytkowaniu aranżację. Przestrzeń nie może być przeładowana, ale również wszystko, co konieczne trzeba mieć pod ręką. Ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych koncepcjach są meble mobilne umożliwiające szybką zmianę ustawienia i jego dopasowanie do aktualnych potrzeb firmy. Wszelkiego typu szafy i kontenery na kółkach czy stoły składane jednocześnie dynamizują wnętrze. Warto także zachować umiar w dodatkach dekoracyjnych. Najważniejsze, aby biuro było miejscem przyjaznym dla pracowników, ale również dla klientów.

(Visited 172 times, 1 visits today)