Stwierdzenie, że lubimy przebywać w miejscach ładnych, nie jest przełomowym odkryciem, jednak są takie miejsca, w których nie zawsze lubimy przebywać, ponieważ kojarzą nam się z obowiązkiem i przez to szukamy rozwiązań które sprawią, że będziemy mogli spędzić w nich mniej czasu. Mowa w tym miejscu o kuchni, która dla niektórych osób jest miejscem przeznaczonym wyłącznie do przygotowywania posiłków. Co jednak, jeśli ktoś nie lubi gotować? Wówczas istnieje ryzyko, że taka osoba będzie korzystała z rozwiązań w postaci dań gotowych, które wystarczy włożyć do mikrofalówki lub piekarnika, co oczywiście negatywnie wpłynie na zdrowie takiej osoby. Jeśli jednak zadbamy o to, aby kuchnia była wyjątkowo pięknym miejscem, wówczas będziemy czerpać przyjemność z przebywania w niej, a to może sprawić, że będziemy chcieli częściej samodzielnie przygotowywać posiłki.

 

SIŁA DETALI

 

Jak urządzić kuchnię? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Zanim zaczniemy planować wystrój, powinniśmy wiedzieć, że kuchnia powinna być nie tylko ładna i praktyczna, ale także przestrzenna. Osoby w których mieszkaniach to miejsce jest niewielkie mają co prawda utrudnione zadanie, jednak nie na tyle by nie być w stanie urządzić pięknej i praktycznej kuchni, w której jednocześnie jest na tyle dużo wolnego miejsca by nie musieć potykać się o własne nogi. Jeżeli w celu poprawy wystroju użyjemy sprzętu kuchennego potrzebnego do przygotowywania posiłków, połączymy ze sobą piękno, użyteczność i przestrzeń. Wystarczy, że postawimy na widoku niektóre sprzęty kuchenne, takie jak na przykład noże kuchenne.

Zwykle trzymamy je schowane w szufladach, lecz wystarczy złożyć z nich zestaw i dokupić stojak na nie, a następnie postawić w widocznym miejscu. Już taki zabieg sprawi, że kuchnia stanie się ładniejsza, a także co ważna – dostęp do noży będzie łatwiejszy, bo wszystkie będą widoczne w jednym miejscu. Jeżeli chcemy pójść o krok dalej, możemy własnoręcznie przyozdobić stojak, lub nawet zbudować go od podstaw według własnego projektu. W ten sposób kuchnia z pewnością nabierze charakteru, a my będziemy mieć pewność, że jesteśmy posiadaczami jedynego takiego stojaka na noże na świecie. Jeżeli wnętrze naszej kuchni jest niewielkie, warto stawiać na różnego rodzaju akcesoria kuchenne, takie jak kubki czy filiżanki. Kubki utrzymane w ciepłych barwach kojarzą się najczęściej z gorącą herbatą czy kawą, czyli czymś aromatycznym i przyjemnym. Możemy stworzyć zestaw łącząc na jednej podkładce kubki lub filiżankę z kawiarką. Kawiarki wracają do łask i są cenione z kilku powodów. Po pierwsze kawiarka jest elegancka, a poza tym jej używanie sprawia, że pomieszczenie pachnie kawą, co również wpływa pozytywnie na to w jaki sposób odbierana jest kuchnia.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie pojemników na suchą żywność, zwłaszcza tych przezroczystych, które możemy wypełnić różnokolorowym makaronem lub różnymi rodzajami kasz. Wsypując kasze, warto układać ją warstwami, tak by różne rodzaje były bardziej widoczne. Wówczas pojemniki możemy postawić na szafce, a nawet dodatkowo oświetlić, by światło odbijało się w szkle. W ten sposób do kuchni wpuścimy więcej kolorów, oczywiście jeśli wykorzystamy różnokolorowy makaron. Jeśli mamy nieco więcej wolnego miejsca, dobrym wyborem będzie wzbogacenie wnętrza o garnki, na przykład garnki emaliowane. Dzięki wykorzystaniu emalii, na garnki nakładane są różnokolorowe wzory i grafiki przedstawiające kwiaty, zwierzęta i wiele innych. Możemy wyeksponować kilka takich garnków, a efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli dobierzemy je do siebie tematycznie według wzorów, łącząc je w kompozycje nawiązujące do kwiatów lub innych bliskich nam tematów. Jeżeli stawiamy na elegancję, wówczas lepszym wyborem będą garnki wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Mają one między innymi tą zaletę, że bardzo ładnie błyszczą się przy odpowiednim oświetleniu.

 

SIŁA DETALI

 

Im mniejsza kuchnia, tym trudniej urządzić ją w taki sposób, aby była jednocześnie piękna i praktyczna. Im więcej ozdób, tym mniej wolnego miejsca, jednak jeżeli jako ozdób użyjemy sprzętów kuchennych, wówczas kuchnia będzie piękna, użyteczna, a przestrzeń nie zmniejszy się. Dodatkowo warto mieć na uwadze to, że w razie potrzeby możemy ten cały sprzęt kuchenny pochować do szafek i szuflad, co nie jest tak oczywiste w przypadku typowych ozdób. Wykorzystując sprzęt kuchenny mamy także bardzo łatwą możliwość kompletnego zmiany wystroju, szybko, łatwo i bez dodatkowych kosztów.

 

 

 

 

 

 

(Visited 48 times, 1 visits today)