Meble wykonane z technorattanu w ostatnich sezonach biją rekordy popularności w ogrodach prywatnych i zewnętrznych przestrzeniach publicznych. W czym tkwi sukces tego typu wyposażenia? Czy warto zainwestować w komplet zbudowany z syntetycznego materiału? Sprawdź nasze rady!

Trwałość i estetyka – duet doskonały

Technorattan jest materiałem, który w wymagającym, zewnętrznym środowisku radzi sobie doskonale. Pod kątem wizualnym syntetyczne tworzywo do złudzenia przypomina swój naturalny pierwowzór (czyli rattan pozyskiwany z pni palm rotangowych). Istotna różnica tkwi w funkcjonalności obu materiałów. W przeciwieństwie do naturalnego surowca, technorattan wykazuje ponadprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne – promieniowanie UV, skrajne temperatury oraz wilgoć. Technorattan zachowuje swoją nieskazitelną strukturę pomimo braku konserwacji i stosowania zabezpieczeń (wyplatany z technorattanu stół czy krzesła mogą spędzić całą zimę pod grubą warstwą śniegu). Usunięcie zabrudzeń z technorattanowej powierzchni nie jest najmniejszym wyzwaniem – aby usunąć lepkie plamy z soku, lodów czy pyłki, wystarczy przetrzeć powierzchnię mebli mokrą ściereczką.

Nowoczesne meble wypoczynkowe na taras z technorattanu – w trosce o środowisko naturalne

Meble wypoczynkowe na taras wyplatane z syntetycznego tworzywa mają jeszcze jedną istotną zaletę – są ekologiczne. Podczas ich produkcji nie biorą udziału i nie wydzielają się żadne związki, które mogłyby negatywnie wpływać na środowisko. Co więcej, technorattanowe meble wyróżniają się ponadprzeciętnie długim okresem użytkowania, po którym mogą zostać podane recyklingowi.

(Visited 123 times, 1 visits today)