Zaopatrzenie ogrodu czy tarasu w parasol ogrodowy to bardzo słuszna decyzja – produkt taki skutecznie będzie chronił nas przed silnym promieniowaniem słonecznym i pozwoli nam cieszyć się cieniem nawet podczas najbardziej upalnego dnia. Jaki model wybrać, aby faktycznie móc odpoczywać w spokoju? Czym różnią się nowoczesne parasole od produktów dostępnych w sklepach 10-15 lat temu?

Technologiczny skok i doskonała jakość

Dawniej parasole tworzone były głównie z plastiku oraz ciężkich metali. Sprawiało to, że produkt był nie tylko bardzo ciężki, ale również podatny na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Ich wygląd również pozostawiał wiele do życzenia. Dzisiaj nowoczesne parasole tworzone są zupełnie inaczej i tyle samo uwagi przykłada się do materiałów co do ich wyglądu. Obecnie parasole projektowane są z olbrzymią dbałością o detale – projektantom zależy, aby ich konstrukcja była jednocześnie trwała i atrakcyjna dla oka. Wiele uwagi kładzie się na zastosowane materiały. Stelaż parasola tworzony jest z malowanego proszkowo aluminium, odpornego na wnikanie wilgoci, powstawanie ognisk rdzy. Parasole ogrodowe posiadają również ruchome stopy, przez które nie musimy martwić się przesuwaniem konstrukcji – pozwolą one na rotowanie parasola i decydowanie, gdzie ma padać cień.

Baldachim parasola ogrodowego – zwróć na niego uwagę

Czasza parasola ogrodowego w przypadku nowoczesnych modeli może sięgać nawet do 4 metrów. Oznacza to, że możliwe jest zacienienie dużego kompletu meblowego i użytkowników. Warto pamiętać, że czasze posiadają sprężyny amortyzujące, które niwelują podmuchy silnego wiatru, aby baldachim był zawsze tak samo rozciągnięty. Czasze wykonywane są z tkanin poliestrowych często pokrywanych poliuretanem – taki duet uchroni użytkowników nie tylko przed słońcem, ale również przed niespodziewanym deszczem.

(Visited 71 times, 1 visits today)