Posiadacze tarasów to prawdziwi szczęściarze – to przestrzeń, na której mogą oni odpoczywać, ale również podawać posiłki, organizować spotkania w gronie rodziny czy nawet pracować z laptopem. Odpowiednie zaaranżowanie tej przestrzeni sprawi, że znacznie chętniej będziemy spędzali czas na zewnątrz. Również jesienią!

Szukając interesujących inspiracji na nowoczesny taras…

Czym odznacza się nowoczesny taras? Z pewnością podstawą są oczywiście eleganckie i piękne meble. Dzisiaj znajdziemy je przede wszystkim w sklepach producentów, którzy proponują nam nowoczesny i interesujący design. W kolekcjach mebli znajdziemy przede wszystkim meble aluminiowe i technorattanowe.
Wybór tych dwóch tworzyw nie jest przypadkowy. Oba są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, wnikaniem wody czy brudu, działaniem niskich czy wysokich temperatur. Istotne jest także to, że posiadają one nieporowatą strukturę, przez co ich czyszczenie nie będzie żadnym wyzwaniem. W przypadku mebli aluminiowych są one również odpowiednio zabezpieczone przed pojawianiem się rdzy.
Nowoczesny taras nie obejdzie się bez nowoczesnego designu. Wśród licznych propozycji producentów znajdziemy wiszące fotele w kształcie kokonów oraz wygodne leżanki z kółkami.

Zabezpiecz się przed palącym słońcem i mżawką

Dobrym pomysłem na urozmaicenie nowoczesnego tarasu jest zastosowanie tarasoli. Konstrukcja ta pozwoli na zadaszenie całego tarasu i skuteczną ochronę przed palącym słońcem czy też deszczem. Zadaszenie tarasoli rozkładane i składane jest automatycznie, za pomocą pilota. Tarasole wznoszone są za pomocą aluminiowych profili malowanych proszkowo – na minimalnej ilości podpór można umieścić baldachim zakrywający cały taras! Konstrukcję możemy uzupełnić o elementy takie jak panele boczne.

(Visited 51 times, 1 visits today)