Kupując meble hotelowe należy dokładnie przemyśleć zakup, szczególnie jeśli chodzi o łóżka. W końcu ma to być mebel często użytkowany i to przez osoby o różnorodnym wzroście czy posturze. Do tego mebel musi dawać gościom satysfakcję i komfort użytkowania. Przepisy mówią jedynie o wymiarach łózka hotelowego – jednoosobowe ma być nie mniejsze niż 90×200 centymetrów, a dwuosobowe musi być wielkości co najmniej 140×200 centymetrów. W takim razie na jakie inne parametry warto uwagę wybierając łóżko do hotelu?

Łóżka kontynentalne czy tradycyjne?

Najpopularniejsze w hotelach są łóżka kontynentalne, a zaraz po nich tradycyjne. Pierwsza opcja to po prostu połączenie ramy z dwoma materacami, przy czym całe łózko dosuwa się do panelu znajdującego się na ścianie. Łóżko tradycyjne to natomiast klasyczna konstrukcja z pojedynczym materacem – o wyborze konkretnego modelu powinien decydować metraż pokoju, liczbą osób na którą jest przeznaczony czy preferencje samych klientów. Łóżka kontynentalne stosuje się zwykle w pokojach 2-osobowych dedykowanych dla par, natomiast łózka tradycyjne w przypadku pokoi dedykowanych dla jednej lub wielu osób, śpiących na osobnych łóżkach. Łózka kontynentalne są cenione z racji swojej użyteczności, komfortu a także higienicznego stosowania, dlatego cieszą się sporą popularnością (zobacz). Dodatkowo te meble hotelowe wyróżnia umiarkowana cena.

Wybór materaca do hotelu

Wybór konkretnych materacy powinien zależeć od budżetu i klasy hotelu. Najpopularniejsze są materace kieszeniowe i bonellowe, w których tradycyjne sprężyny zapewniają elastyczność materaca, trwałość wkładu i jego uniwersalne zastosowanie – mogą zapewnić komfortowy odpoczynek osobom o różnych gabarytach, dlatego na takich łóżkach każdy wypocznie. Standardowa grubość materaca hotelowego wynosi od 16 do 26 centymetrów, natomiast w obiektach klasy premium są grubsze, nawet do 60 centymetrów. Ważne jest również wypełnienie materacy – w tańszych modelach kieszeniowych i bonellowych jest to głównie wypełnienie syntetyczne, jednak obiekty premium wymagają już zastosowania materacy z wypełnieniem naturalnym, zwykle są to popularne materace angielskie zszywane ręcznie.

(Visited 12 times, 1 visits today)