Dzisiejsze mieszkania odznaczają się style, oryginalnością i pewną dozą nowoczesności. Nowoczesność to także kompromis pomiędzy zakupem danych mebli – cechuje go minimalizm, więc za dużo to nie zdrowo. Na pierwszy rzut oka przygotowanie mieszkania w nowoczesnym stylu nie wydaje się rzeczą trudną. Z biegiem czasu możesz nieznacznie zmienić zdanie, gdyż nadmiar możliwości jakie oferują dzisiejsze nowoczesne mieszkania, może przyprawić o istny zawrót głowy!

\n\n

Pamiętajmy, że nasze wnętrze nie musi odznaczać się tylko nowoczesnością, ale przede wszystkim poczuciem stylu. Warto pamiętać, że pomimo większej różnorodności i możliwości wyboru – dzisiejsza moda pozwala na o wiele więcej – trzeba zachować poczucie smaku. Aby mieszkanie wyglądało nowocześnie trzeba postawić na swoisty minimalizm. Czasy w których królowało wszystko i wszędzie już się dawno skończyły i raczej prędko nie powrócą.

\n\n

W dobie dzisiejszej dekoracji najmodniejsza jest względna surowość, co wiąże się nieodłącznie z praktycyzmem. Oprócz stosowanego minimalizmu nowoczesne mieszkanie cechuje przede wszystkim prostota. Nie można więc kupować mebli o bardziej wymyślnych kształtach, liniach czy bogatych w najróżniejsze detale. Meble muszą więc być proste, wręcz kubistyczne. Nie oznacza to jednak, że taki mebel musi odznaczać się figurą kwadratu. Może mieć bardziej fantazyjny kształt, jednak musi spełniać ogólnie przyjęte zasady prostoty.

\n\n

moderna

\n\n

Równie ważnym czynnikiem jest gospodarność przestrzenna. Wiąże się to z ułożeniem, które pozwoli dać optycznie jak największy obraz naszego wnętrza – optycznie go powiększy. Dlatego w obecnych czasach bardzo modne i nowoczesne są meblościanki. Stanowi to niezapomnianą ozdobę na ścianie, a także daje możliwość uzyskania dużej przestrzeni. Stanowczo unikajmy jakichkolwiek dywanów, choć w niektórych przypadkach może to być wymóg konieczny. Jeżeli podobnie jest i w naszym przypadku warto zastanowić się nad dywanem, które nie będzie bardzo rzucał się w oczy.

(Visited 27 times, 1 visits today)