Chciałbyś mieć czysty i pachnący dom i cały czas zastanawiasz się, jak to robią firmy sprzątające i osoby, które profesjonalnie wykonują sprzątanie Wrocław? Tak naprawdę to noc skomplikowanego, jeśli pamięta się o prostych zasadach i trikach. Podstawa to regularność  i sumienność. Na pewno, jak każdemu z nas, zdarza Ci się nie odkładać rzeczy na swoje miejsce. Torebka po przyjściu z pracy, plecak po siłowni leży porzucony w kącie lub przedpokoju. Tak samo klucze do samochodu są codziennie w innym miejscu i trzeba tracić czas na poszukiwania. Dobrze wyrobić sobie nawyk odkładania wszystkiego tam, gdzie powinno być, a także przypisania każdej rzeczy jej miejsca. Wtajemniczenie domowników w ten proces na pewno bardzo pomoże. W ten sposób po całym tygodniu nie trzeba będzie zaczynać porządków od zbierania rzeczy z podłogi, kanapy, czy krzeseł. Będzie można od razu przystąpić do odkurzania. 

Drugi pozytywny nawyk to sprzątanie na bieżąco i codziennie przez 15-20 min zwłaszcza powierzchni w kuchni i łazience. Jeśli bałagan będzie się nawarstwiał, w konsekwencji sprzątania będzie dużo więcej. Codzienne dbanie o blaty, stoły, odkurzanie i czyszczenie zlewu nie zajmie nam dużo czasu i energii, a zdziała wiele. Warto zrobić też długoterminowy plan sprzątania – na tydzień, miesiąc – zwłaszcza kiedy zbliżają się ważne uroczystości i święta. Zróbmy też plan codzienny i zaangażujmy wszystkich domowników. Kiedy podzielimy się obowiązkami, okaże się, że pracy jest dużo mniej, a sprzątanie Wrocław będzie wydawało nam się bardziej przyjemne. 

Sprzątanie Wrocław – metoda KonMari Marie Kondo

Czy słyszałeś o metodzie sprzątania Japonki Marie Kondo? Według jej zasad sprzątanie musi opierać się przede wszystkim na odpowiednim podejściu, a uporządkowanie własnej przestrzeni jest jak odzyskiwanie balansu życiowego. Podstawą sprzątania powinno być wyrzucenie wszystkich zbędnych elementów, których nie używamy już od lat, a które nie budzą w nas pozytywnych emocji. 

Drugim krokiem jest uporządkowanie wszystkiego według kategorii i rozpoczęcie prac od najdrobniejszych rzeczy w szafie czy garderobie. Dodatkowo każda rzecz powinna mieć swój dom – swoje miejsce, czyli pudełko pojemnik. Sprzątamy według zasady małych kroków, czyli codziennie po trochu bez stresu. Japonka proponuje również własną metodę składania ubrań, a także mówi, że najlepiej poukładać wszystko kolorami, rozmiarami oraz według częstotliwości użytkowania. Warto skorzystać z tych wskazówek, żeby sprzątanie Wrocław stało się przyjemniejsze.

Nie radzisz sobie ze sprzątaniem lub nie masz na nie kompletnie czasu? W takim razie pomóc może Ci firma sprzątająca np. https://moppy.pl/, przed którą porządki nie mają tajemnic!

(Visited 51 times, 1 visits today)