Dom drewniany to bez wątpienia marzenie wielu Polaków – najczęściej ten rodzaj budownictwa kojarzony jest ze Skandynawią czy Kanadą. Olbrzymia popularność domów tego typu sprawiła, że widać ich coraz więcej, również w innych zakątkach Europy, również w Polsce. Gdzie znajdziemy projekt domu drewnianego? Komu zlecić jego budowę? Ile to kosztuje?

Budowa domów szkieletowych – jak wybrać profesjonalną firmę budowlaną?

Domy szkieletowe drewniane budowane są przez specjalistyczne firmy, których nie brak na polskim rynku. Olbrzymia ilość ofert powinna zmusić nas jednak do porównania ich ze sobą i sprawdzenia, co mogą zaproponować nam konkretni wykonawcy. Zazwyczaj firmy przedstawiają liczne projekty domów drewnianych – są to domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Każdy z nich posiada garaż lub podjazd na samochód. Projekty tworzone są w taki sposób, aby spełniać oczekiwania dużej grupy odbiorców. Najczęściej są to domy z dużą ilością przestrzeni wewnątrz, przeszklone, aby do wnętrza wpadało wiele światła. Budowa domów szkieletowych nie wymaga słonecznej pogody – wszystko z powodu zastosowania drewna jako głównego materiału budulcowego. Jedynym elementem murowanym domu są jego fundamenty. Czas budowy domu drewnianego trwa od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie dom ma być oddany do rąk klienta. Producenci tacy jak mawit.com.pl zaproponują nam także kompleksowe wykończenie wnętrza, w tym montaż schodów, malowanie ścian czy instalację rekuperacji.

Czy dom drewniany zapewni nam komfort cieplny?

Tak – i mówi o tym każdy producent. Poza zastosowaniem wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych domy drewniane spełniają wymogi budownictwa pasywnego. Dzięki temu wesprą również nasz portfel w comiesięcznych oszczędnościach.

(Visited 47 times, 1 visits today)