Dom z drewna to dla wielu uosobienie elegancji, lekkości oraz powrotu w stronę natury. Dzisiaj wybudowanie takiego domu nie jest wcale trudne! Moda na domy drewniane przywędrowała do nas z Kanady oraz Skandynawii – to właśnie tam opracowano najlepsze metody na budowę domostw drewnianych. Oczywiście nie bez znaczenia był również dostatek głównego materiału budulcowego, czyli drewna. Co warto wiedzieć o domach z drewna?

Dom drewniany w polskim krajobrazie

Domy z drewna stają się coraz powszechniejszym widokiem w polskich miastach. Ich budowa trwa kilka miesięcy, a koszty wzniesienia takiego domu są znacznie niższe niż w przypadku domów murowanych. Dodatkowo sprawę ułatwia fakt, że obecnie w Polsce działają setki firm budowlanych, oferujących nie tylko piękne projekty domów, ale i całościowe wykonanie realizacji. Jedną z takich firm jest mawit.com.pl. Jakie projekty cieszą się największym zainteresowaniem? Bez wątpienia są to domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak i domy piętrowe. Wszystkie projekty wykonywane są przez młodych i doświadczonych architektów, którzy za najważniejsze uznali stworzenie komfortowej powierzchni do życia. W związku z tym domy są silnie oświetlone, mają wiele okien, wewnątrz panuje przyjemny spokój i jasność. Dodatkowo do projektów domów drewnianych bez trudu dopasujemy garaż lub przynajmniej podjazd pod domem.

Jak budowane są domy drewniane?

Całość konstrukcji domu drewnianego opiera się na drewnianym szkielecie. Dom tworzony jest na fundamentach – wylewka jest jedynym elementem, który wymaga wyschnięcia. Całość szkieletu nie wymaga odpowiedniej pogody – sama budowa może być więc wykonana w dowolnym momencie w roku. Czas od rozpoczęcia budowy do momentu jego oddania w ręce właściciela uzależniony jest od tego, w jakim stanie ma być oddany: surowym zamkniętym czy deweloperskim. Szacuje się, że jest to okres od 2 do 8 miesięcy.

(Visited 53 times, 1 visits today)