Rewolucja przemysłowa, wiktoriańska elegancja i symbole rewolucji przemysłowej – oto kwintesencja steampunku! Czym charakteryzuje się styl, który szturmem wdarł się do światowego  designu? Sprawdź!

Alternatywna wersja historii

Stemapunk to styl, który objął najróżniejsze dziedziny, począwszy od literatury i malarstwa, poprzez komiks i kino, na modzie, wnętrzach i grach komputerowych kończąc. Pojęcie „steampunk” nawiązuje do angielskiego słowa „steam” (para) i znanego nam „punku” – wyrazu buntu, przewrotności i sprzeciwu wobec schematów.  Specyficzny, niezwykle wyrazisty styl jest efektem połączenia fascynacji techniką czasu rewolucji przemysłowej i epoki wiktoriańskiej. Początkowo steampunk był nurtem fantastyki naukowej. Autorzy tworzący w tym duchu wymyślali swoją alternatywną wersję wydarzeń z czasów wiktoriańskich, tworzyli wynalazki, które nigdy nie powstały i dodawały epoce nieco mrocznego, tajemniczego kolorytu.  Specyficzną stylistykę możemy poznać nieco bliżej, obserwując świat przedstawiony w ekranizacji powieści o Sherlocku Holmesie czy serialu Penny Dreadful.

Steampunk w mieszkaniu

Jeśli chcesz odtworzyć w swoim mieszkaniu namiastkę świata z powieści Juliusza Verne’a, odwiedź sklep ze starociami! Może wśród regałów znajdziesz stary globus, zabytkowy zegar albo ciężką skrzynię? W salonie zaprojektowanym w stylu steampunk nie może zabraknąć chropowatych powierzchni, ciężkich materiałów i surowych, metalowych dodatków. Wszystkie elementy powinny być utrzymane w ciemnej, dość ciężkiej kolorystyce. Na półkach koniecznie musisz wyeksponować makiety i książki, a na ścianie powiesić starą mapę. Poszukiwania mebli warto zacząć od wizyty na stronie www.gama-sklep.com.pl. W ofercie sklepu internetowego znajdziesz stylowe kanapy i fotele z ciemnej skóry, która idealnie dopełnią wnętrza. Jeśli szukasz eleganckiego połączenia wiktoriańskiego stylu i nowoczesności z pewnością zainteresują cię meble Forte.

 

 

(Visited 32 times, 1 visits today)