Komoda jest jednym z najczęściej kupowanych mebli, a to za sprawą swojej wszechstronności. Idealnie odnajduje się w eleganckim salonie, kameralnej sypialni czy kolorowym pokoju dziecięcym. Jak wybrać idealną komodę, która posłuży nam długie lata i nie będzie jedynie akcentem sezonowej mody?

 

Komoda – gdzie będzie stała?

Wybór odpowiedniej komody wcale nie jest łatwy, ponieważ na rynku mamy wiele ich modeli, wzorów i kolorów. Warto jednak dobrze przemyśleć zakup, biorąc pod uwagę przede wszystkim nasze potrzeby i jej funkcjonalność po to, aby mebel ten odpowiednio spełniał swoje przeznaczenie. Na co zatem zwrócić uwagę?

Po pierwsze, gdzie zamierzamy ustawić komodę? Aby wybrać model odpowiedniej wielkości, trzeba najpierw zmierzyć miejsce, w którym ma ona stanąć. Najlepiej zrobić to przed rozpoczęciem poszukiwań, wówczas łatwiej będziemy mogli dokonać prawidłowej selekcji, odrzucając po prostu modele za duże. Oczywiście rozmiar komody powinien być dopasowany do gabarytów pozostałych mebli, które znajdują się w pomieszczeniu. Przykładowo, jeśli planujemy zakup komody do salonu, w którym są już: niska sofa, stolik kawowy oraz wysoka i wąska witryna, to wówczas duża komoda za bardzo przytłoczy całe pomieszczenie. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie model nieco niższy i węższy.

 

Komoda – przeznaczenie

Przed zakupem komody należy również przemyśleć kwestie jej funkcjonalności. Komu ma służyć (czy tylko jednej osobie czy będzie współdzielona), co będziemy w niej przechowywać (ubrania, pościel, serwis itp.)?

Ponieważ komoda jest meblem wielozadaniowym to można ją w różny sposób wykorzystać. Jeśli planujemy trzymać w niej bieliznę, wówczas sprawdzi się wersja z szufladami. W sypialni jednak nie sprawdzi się zbyt wysoka komoda. Natomiast do przechowywania zastawy stołowej, lepszy będzie szerszy model z półkami. W przypadku, gdy komoda będzie współdzielona, dobrym wyborem będzie jej większa wersja, tak by można było po równo podzielić szuflady lub półki.

 

Komoda – na jaki model się zdecydować?

Do wyboru mamy kilka modeli komód – sprawdź na stronie https://meble-focus.pl/33-komody. Mogą być z szufladami, półkami lub występować w wersji z półkami i szufladami jednocześnie. To, na jaką się zdecydujemy powinno być zależne od tego, co chcemy w niej trzymać.

Komody występują również w wersji stojącej lub wiszącej. Stojące dają większą możliwość aranżacji – można ją łatwo przesunąć. Wisząca zaś nadaję lekkości pomieszczeniu.

Mamy bardzo duży wybór komód na polskim rynku, każdy więc bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto jednak decyzję tę dobrze przemyśleć.

(Visited 116 times, 1 visits today)