Dekoracja i aranżacja ścian nie jest prostym zadaniem. Od ścian bowiem wiele zależy i wbrew powszechnej opinii. Jeżeli i ty głowisz się nad tym co możesz zrobić, by ściany prezentowały się o niebo lepiej rozważ kilka uwag i rad jakie dla ciebie przygotowaliśmy. Aranżacja pomieszczeń sama w sobie może wydawać się skomplikowana, ale miejmy nadzieję, że załapiesz przysłowiowego bakcyla i nie da się otaczającym cię trudnością. Bez obaw o umiejętności.

\n\n

Postaraliśmy się, by nasze porady były krótkie, proste i na temat. Więc jak? Zaczynamy? Jedną z najczęściej stosowanych technik jest rytm. Czym się charakteryzuje? Technika ta jest właściwie pomocna w przypadku nadania charakteru danemu pomieszczeniu – jest to tzw. ruch od jednego obiektu do drugiego. Rytm można stworzyć uwzględniając wcześniej wielkość, kształt i umiejscowienie przedmiotów.

\n\n

Przykładem może być kombinacja dużych i małych kół, która na pierwszy rzut oka przypomina klimatyczny ruch fal morskich. Ważne, by ruch był w miarę dynamiczny, jednak z pewnością nie rażący. W przypadku zastosowania tych samych wielkości kół i równomiernym ich ułożeniu, nadany rytm byłby z całą pewnością spokojniejszy. Chcąc uzyskać mocniejszy klimat można zastosować wysokie koła oraz pionowe prostokąty. Kolejną znaną techniką jest stworzenie hierarchii. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim jest to utworzenie jednego – często centralnego – motywu, który jest jednocześnie motywem głównym – w jego otoczeniu umieszczamy inne podrzędne motywy.

\n\n

Zastosowanie tech techniki pozwala zwrócić uwagę na pewną grupę rzecz, poprzez przyciągnięcie uwagi do jakiegoś jednego, głównego i niezwykle ciekawego motywu. Głównym zaleceniem tej techniki jest umiejscowienie siedmiu różnych motywów. Najlepszym zastosowaniem było by zastosować duży kwadrat, który momentalnie skupia uwagę. Niewątpliwie jest to dobra technika dla tematycznych aplikacji, ponieważ pozwala połączyć różne motywy. W drugiej części artykułu nastąpi kontynuacja opisywanych technik i wskazówka, którą warto uwzględnić.

(Visited 14 times, 1 visits today)