Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że urządzenie korytarza – przedpokoju, lub przejścia z pokoju do pokoju – jest niezwykle ważną rzeczą nadającą mieszkaniu stylu i odpowiedniego charakteru. Tymczasem ten element aranżacji uznajemy za mało istotny, dlatego nie do końca bierzemy go zawsze poważne – przeważnie rozwieszamy zdjęcia czy obrazy. Nie dziwi nas więc sytuacja w której wchodząc do mieszkania naszych znajomych widzimy, że korytarze są zwyczajnie przeładowane lu po prostu mało interesująco skomponowane. Kolejna sprawą jest to, że nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na ogromną rezydencję – podejrzewam, że żaden z czytelników takiej nie posiada. Czasami zdarza się, że korytarze stają się swoistymi magazynami książek i innych małych rzeczy – to z pewnością nie jest złe rozwiązanie, gdyż idealnie dobrany regał nadaje mu odpowiedniego stylu.

\n\n

Nie zapominajmy jednak o wartości estetycznej tych miejsc. Jeżeli chcemy, aby pomieszczenie było dalej funkcjonalne wcale nie musimy z tego rezygnować! Nasze korytarze mogą być nie tylko funkcjonalne, ale także i stylowe – urządzone ze smakiem. Ważne jest by uzyskać odpowiednią harmonię, do czego zamierzamy się oczywiście przyczynić prezentując wam nasze wskazówki i rady. Jesteście gotowi? No to zaczynamy! Jeden z luksusowych apartamentowców zaleca, by tuż przy drzwiach było miejsce na nasze kluczę, pocztę czy nawet i smycz dla psa. Po lewej stronie możemy dać się ponieść fantazji i zastosować połączenie wyrafinowanego stylu z funkcjonalnością.

\n\n

Dobrym rozwiązaniem będzie więc zakup małej komody z szufladami – będziemy tam mogli przechowywać niezbędne rzeczy. Często też pomijanym elementem w korytarzu są lustra. Dlaczego? Naprawdę nie wiemy co może być tego przyczyną – może zbyt mała ilość miejsca? – jednak zastosowanie lustra z pewnością przyczyni się do podniesienia standardu korytarzu w jakim się znajduje – ponadto jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

(Visited 34 times, 1 visits today)