Przyzwyczailiśmy się do tego, że wnętrze kuchenne jest stonowane, a meble kuchenne najczęściej występują w kolorze drewna. Tak, brąz w różnych odcieniach to ewidentnie kolor klasycznej przestrzeni kuchennej. Wiele jednak się zmienia pod tym względem. Dzisiejsze kuchnie w całości są białe, czarne, szare. Często rozwiązane w oparciu o jedną barwę, bez żadnych akcentów. Ale też przypominają układanki kolorystyczne, na przykład czarno-białe (wyjątkowo modne zresztą).

Kolor na pierwszym miejscu

Nowoczesne segmenty kuchenne to przykład sprowadzenia formy do koloru. To poniekąd urzeczywistnienie artystycznych idei, które pojawiały się już na początku ubiegłego stulecia w sztuce abstrakcyjnej czy konstruktywistycznej. Kiedy to płaszczyzna wypełniona kolorem stała się głównym elementem plastycznym. Na gama-sklep.com.pl prezentuje się wiele mebli, nie tylko kuchennych, których projektanci w twórczy sposób nawiązują do najwybitniejszych kierunków w sztuce.

Różowo w kuchni

Nietypowym kolorem, który pojawia się w dzisiejszych kuchniach, jest róż. Taki, który nie wygląda wcale cukierkowo, ale elegancko, zwłaszcza gdy połączymy go z ciekawym odcieniem szarości. Kuchnia różowa albo z motywami szaro-różowymi  – to naprawdę olśniewająca kompozycja. Osiągniemy ją, decydując się na nowoczesne i proste meble kuchenne, których fronty wypełniono różowym kolorem. W dodatku nawiążemy poprze ten kolor do wdzięku kwitnących róż, które pojawią się w kuchennej przestrzeni w symbolicznej formie.

Cytrynowo w kuchni

Także żółty kolor zaprezentuje się nad wyraz efektownie i oryginalnie w kuchni. Na frontach szafek wykonanych w połysku. Zafundujemy sobie słoneczne pobudzenie do życia w środku najbardziej ponurego dnia. Żółte meble fantastycznie dopełnią fioletowe dodatki. Na przykład wielkoformatowe obrazy lawendowych pól lub wrzosowe dekoracje na parapecie.

(Visited 103 times, 1 visits today)